10 sierpnia 2016 r. Leslie Frantz Eye Health 1 Komentarz
Pierwsze badanie, badanie wzroku: Dbaj o zdrowie oczu swojego dziecka
Czy jesteś rodzicem? Być może zastanawiasz się, kiedy umówić się na pierwsze badanie wzroku swojego dziecka lub jakich znaków ostrzegawczych powinieneś szukać, które mogą wskazywać na problem ze wzrokiem. 1 na 4 dzieci w wieku szkolnym ma wadę wzroku i potrzebuje podstawowych umiejętności, takich jak widzenie z bliska i z daleka, świadomość peryferyjna, koordynacja wzrokowo-ruchowa i umiejętność skupiania uwagi, aby dobrze się rozwijać w kluczowych latach nauki.
Nasi lekarze zalecają, aby niemowlęta miały pierwszą kontrolę wzroku w wieku sześciu miesięcy. Na pierwszej wizycie u Twojego dziecka lekarz upewni się, że każde oko się skupia, że oczy są proste i nie ma żadnych wewnętrznych chorób oczu. Możesz oczekiwać, że optometrysta Midwest Eye Consultants sprawdzi reakcje źrenic Twojego dziecka oraz zdolność dziecka do fiksacji i podążania za obiektem, takim jak światło. Jeśli zauważysz, że oczy Twojego dziecka nie są ustawione prawidłowo i nie poruszają się razem, lub Twoje dziecko doznało urazu oka lub zmiany fizycznej, która Cię niepokoi, zadzwoń, aby umówić się na badanie wzroku od razu.
Po pierwszym badaniu Twojego dziecka, powinno ono być badane co roku lub zgodnie z zaleceniami optometrysty Midwest Eye Consultants. Większość dziecięcych chorób oczu może być skorygowana lub skutecznie leczona, zwłaszcza jeśli są wcześnie wykryte. Twoje dziecko mogło przejść przesiewowe badanie wzroku w szkole, ale kompleksowe badanie oczu jest o wiele bardziej dokładne. Badania przesiewowe mają na celu wychwycenie oczywistych objawów, podczas gdy badania zapewniają pełną ocenę stanu zdrowia oczu.
Oto kilka znaków ostrzegawczych, które mogą wskazywać na to, że Twoje dziecko ma problem ze wzrokiem:
- Traci orientację podczas czytania
- Unika pracy z bliska
- Ma tendencję do pocierania oczu
- Ma bóle głowy
- Odwraca lub pochyla głowę
- Często odwraca wzrok podczas czytania lub pisania.
- Używa palca, aby utrzymać miejsce podczas czytania
- Pomija lub myli małe słowa podczas czytania
- Konsekwentnie osiąga wyniki poniżej swoich możliwości
- Z trudem odrabia zadania domowe
- Mruży oczy podczas czytania lub oglądania telewizji
- Trzyma materiały do czytania bliżej niż zwykle