5 wskazówek, jak sprawić, by dzieci chętnie nosiły okulary

 

Zmiany są trudne, nawet dla dzieci. Wprowadzenie nowego nawyku lub rutyny, takiej jak noszenie okularów, może być przytłaczające, a niektóre dzieci przystosują się do tego lepiej niż inne. Jeśli jednak planujesz pomóc im wkrótce przejść na nową drogę, nie ma potrzeby nadmiernie komplikować sprawy. Przedstawiliśmy 5 sprawdzonych strategii, które pomogą im się do tego przyzwyczaić.

  1. Zaangażuj je.

Zapytaj, czy mają pytania lub wątpliwości dotyczące noszenia okularów. Pamiętaj o tym, aby nie tylko omówić wady noszenia okularów, ale także pozytywy. Filmy będą wyraźniejsze, książki łatwiejsze do czytania, a ich nowe okulary mogą być świetnym dodatkiem modowym. Również książki mogą być świetnym sposobem na uświadomienie, że okulary nie są straszne czy kujońskie. Istnieje wiele książek, które poruszają ten temat w zabawny i przystępny sposób.

  1. Pozwól im podejmować decyzje.

Pozwól dzieciom wybrać ich nowe oprawki! Na rynku jest tak wiele przyjaznych dzieciom opcji. Pozwól im mieć trochę swobody, a Twoje dzieci mogą być podekscytowane swoimi nowymi okularami.

  1. Polegaj na profesjonalistach.

Nie bój się oprzeć na swoim okuliście Midwest Eye Consultants o wskazówki, jak sprawić, aby Twoje dzieci czuły się komfortowo podczas badań i dopasowywania oprawek. Pamiętaj, że to jest ich specjalność. Będą mieli kilka sztuczek w rękawie, aby uczynić ten proces przyjemnym i bezbolesnym.

  1. Opracuj plan.

Co się dzieje, gdy Twoje dziecko idzie do szkoły lub do domu przyjaciela? Skontaktuj się z jego nauczycielami, aby upewnić się, że nosi okulary, kiedy jest to konieczne. Dobrym pomysłem jest posiadanie zapasowej pary na wypadek, gdyby dziecko zapomniało ich gdzieś lub przypadkowo je zepsuło. (Oops!)

  1. Sprawdzaj co jakiś czas.

Kiedy noszenie okularów stanie się już drugą naturą, powinieneś sprawdzić, czy ich dopasowanie i stan są nadal optymalne.

Aby znaleźć jakieś inspiracje dotyczące oprawek, sprawdź te opcje. I nie zapomnij, że jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Twój lekarz Midwest Eye Consultants, wraz z konsultantem ds. okularów, może pomóc Twojemu dziecku znaleźć najlepszą opcję dla jego potrzeb.