Za dużo czasu na ekranie? Urządzenia cyfrowe i ich wpływ na zdrowie oczu dziecka

7 sierpnia 2020 r. Erica Smith Dzieci, Urządzenia cyfrowe Brak komentarzy

Za dużo czasu na ekranie? Urządzenia cyfrowe i ich wpływ na zdrowie oczu dziecka

Nadszedł sezon powrotu do szkoły, niezależnie od tego, czy Twoje dzieci uczęszczają do klasy, czy uczą się w domu. Ponieważ system edukacji w coraz większym stopniu opiera się na technologii, oznacza to, że dzieci będą spędzać coraz więcej czasu na urządzeniach cyfrowych. Może się to przenieść na godziny wieczorne, a także na odrabianie zadań domowych i wirtualną naukę. Czy wiesz, że może to narazić Twoje dziecko na ryzyko cyfrowego zmęczenia oczu i nadwyrężenia wzroku?

W jaki sposób korzystanie z urządzeń cyfrowych może powodować zmęczenie oczu

Od momentu przebudzenia do chwili, gdy nasza głowa uderza w poduszkę, nasze oczy ciężko pracują. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku korzystania z urządzeń cyfrowych. Wpatrywanie się w ekran zmusza mięśnie oczu do pracy w nadgodzinach, ponieważ ciągle się przesuwają, dostosowują i zmieniają ostrość. Może to powodować zmęczenie oczu, pieczenie, łzawienie, suchość lub swędzenie. Przemęczenie oczu może również prowadzić do nadwrażliwości na światło, bólów głowy i trudności ze skupieniem uwagi - wszystkie te problemy mogą stanowić wyzwanie dla dzieci.

Korzystanie z urządzeń elektronicznych jest coraz częstsze wśród dzieci

Według badań Amerykańskiego Stowarzyszenia Optometrycznego, ponad 80% dzieci w wieku od 10 do 17 lat szacuje, że korzysta z urządzeń elektronicznych przez ponad trzy godziny każdego dnia. To samo badanie AOA wykazało, że ponad 33% dzieci korzystających z ekranów czeka ponad godzinę zanim zrobi sobie przerwę. Aby zapobiec niektórym objawom związanym z cyfrowym przemęczeniem oczu, przypominaj dziecku podczas korzystania z urządzeń

, aby przestrzegało zasady 20-20-20, która zapobiega przemęczeniu oczu - to znaczy, co 20 minut patrz na coś oddalonego o 20 stóp przez 20 sekund.
Zaplanuj coroczne badanie wzroku dla swojego dziecka

Co ważniejsze, zalecamy, aby co roku zaplanować dziecku kompleksowe badanie wzroku. Nawet jeśli Twoje dziecko nie ma żadnych problemów ze wzrokiem, nadal bardzo ważne jest, aby sprawdzić ogólny stan zdrowia oczu i wykluczyć konieczność noszenia okularów na receptę lub problemy ze wzrokiem, które mogą zakłócać wyniki w szkole. Jeśli Twoje dziecko już doświadcza cyfrowego zmęczenia oczu, może ono skorzystać z soczewki przeciwzmęczeniowej przepisanej specjalnie na czas pracy przy komputerze. Soczewka ta zapewnia ulgę od zmęczenia oczu, redukuje odblaski podczas korzystania z urządzenia i chroni młode, rozwijające się oczy przed szkodliwym niebieskim światłem. Zaplanuj badanie wzroku swojego dziecka już dziś i spraw, aby ten rok szkolny był rokiem "praktycznie" 20/20!

Zaplanuj badanie wzroku swojego dziecka.