5 wskazówek, jak zapobiegać zamgleniu okularów podczas noszenia maski

28 maja 2020 r. Leslie Frantz COVID-19, Porady okulistyczne, Okulary, Optyka Brak komentarzy

5 wskazówek, jak zapobiegać zamgleniu okularów podczas noszenia maski

Okulary służą zarówno jako moda, jak i funkcja! Chcesz wyglądać świetnie i widzieć jeszcze lepiej, ale jeśli jesteś zobowiązany do noszenia maski, być może doświadczyłeś zatrzasku z obu. W środku pandemii, ostatnią rzeczą, której potrzebujesz jest zaparowanie okularów, ale to może być twój świat właśnie teraz. Dlaczego więc okulary zaparowują, gdy nosisz maskę? To prosta nauka. Kiedy ciepłe powietrze uderza w chłodną powierzchnię, może dojść do kondensacji.

To samo dzieje się, gdy wchodzisz do ciepłego pomieszczenia po przebywaniu na zewnątrz w zimnie. Kiedy Twój ciepły oddech wydostaje się przez górną część maski, uderza w soczewki okularów i powoduje ich zaparowanie. Ale nie należy się z tego powodu denerwować!

Oto kilka sposobów, aby temu zapobiec:
  1. Fit Like a Glove: Upewnij się, że maska dobrze przylega do nosa. Możesz kupić maski z mostkiem nosowym, który może być wyprofilowany do twarzy, lub jeśli chcesz stworzyć własną, możesz stworzyć lepsze dopasowanie, przyszywając do górnej części maski czyściki do rur lub opaski zaciskowe.
  2. Umyj ręce - umyj soczewki: Woda z mydłem nie tylko zapobiega rozprzestrzenianiu się, ale może również zapobiec mgle. Po prostu umyj soczewki wodą z mydłem (delikatne mydło do naczyń jest najlepsze dla soczewek bez odblasków) i strząśnij nadmiar płynu. Pozostaw soczewki do wyschnięcia na powietrzu lub delikatnie osusz je ściereczką z mikrofibry. Proces ten pozostawia cienką warstwę, która działa jak bariera dla mgły.
  3. Mocowanie oprawek: Użyj okularów, aby uszczelnić górną część maski. Pociągnij maskę wyżej na nosie i umieścić okulary bezpośrednio na górze materiału, aby zapobiec ucieczce ciepłego powietrza.
  4. Przyklejanie do niego: Jeśli szukasz "ustawić go i zapomnieć o nim" metody można zawsze taśmy maskę wokół mostka nosa i policzków. Upewnij się, że używasz taśmy, która jest przyjazna dla skóry, takiej jak taśma sportowa lub medyczna. ŻADNEJ TAŚMY KLEJĄCEJ. I oczywiście, jeśli masz wrażliwą skórę, może trzeba przetestować taśmę na mniej wrażliwym obszarze, aby upewnić się, że nie powoduje podrażnień.
  5. W ostateczności, istnieją spraye przeciwmgielne, które mogą pomóc w zapobieganiu zaparowywania okularów; jednak ważne jest, aby przeczytać informacje na etykiecie, aby upewnić się, że produkt nie zawiera żadnych ostrych substancji chemicznych, które mogą spowodować trwałe uszkodzenie powłok ochronnych na soczewkach. Może to być kosztowny błąd, który spowoduje powstanie trwałego zamglenia, którego nie da się zmyć!