COVID-19: Czego należy się spodziewać podczas następnego badania okulistycznego

4 stycznia 2021 r. Jennifer Wells COVID-19, Badania okulistyczne, Zdrowie oczu Brak komentarzy

COVID-19: Czego należy się spodziewać podczas następnego badania okulistycznego

Gdy temperatura spada, a liczba zachorowań na przeziębienie, grypę i koronawirusy rośnie, myśl o wizycie u lekarza może być niepokojąca i może się wydawać, że rutynowe badanie wzroku można lub należy odłożyć na później. Regularne umawianie się na badanie wzroku jest ważne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Badanie upewnia się, że Twoje oczy są zdrowe, a recepty na okulary lub soczewki kontaktowe aktualne. Posiadanie nieprawidłowej recepty może prowadzić do nieostrego widzenia, a czasem do bólów głowy i szyi, szczególnie dla tych z nas, którzy pracują lub uczą się w domu i spędzają więcej czasu przy komputerze. Oczywiście, każdy uraz oka powinien być natychmiast zgłoszony, nawet jeśli wydaje Ci się, że jest niewielki.

Jeśli masz zamiar odwiedzić jeden z naszych gabinetów na rutynowe badanie lub jeśli masz nagły wypadek, wiedz, że Midwest Eye Consultants traktuje dobre samopoczucie naszych pacjentów i personelu bardzo poważnie. Personel i lekarze są zobowiązani do sprawdzenia swojej temperatury przed wyjściem z domu do pracy. Jeśli mają gorączkę, jeśli mają jakiekolwiek objawy COVID-19, lub jeśli byli narażeni na kontakt z osobą chorą na COVID-19, mają ścisłe instrukcje, aby nie przychodzić do pracy. Przestrzegamy rygorystycznych wytycznych dotyczących higieny i dezynfekcji opracowanych przez Centers for Disease Control (CDC) i traktujemy zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób, które wchodzą do naszych gabinetów jako najwyższy priorytet.

Czego się spodziewać na następnej wizycie u okulisty?

 • Aby chronić personel gabinetu, innych pacjentów oraz Państwa, możemy poprosić o poczekanie w samochodzie zamiast w poczekalni. Ograniczenie bliskiego kontaktu jest kluczem do zmniejszenia rozprzestrzeniania się koronawirusa i innych chorób zakaźnych.
 • W przypadku dzieci lub osób starszych prosimy, aby tylko jedna osoba towarzyszyła pacjentowi podczas wizyty w gabinecie. Jeśli nie potrzebujesz, aby ktoś był z Tobą na wizycie, proszę nie przyprowadzaj nikogo do budynku z Tobą.
 • Czyścimy i dezynfekujemy każdy sprzęt po każdym użyciu przez pacjenta.
 • Lekarze i personel będą nosić maski i/lub osłony na twarz podczas pobytu w gabinecie.
 • Czyścimy i dezynfekujemy powierzchnie robocze, łazienki, drzwi i poczekalnie kilka razy w ciągu dnia.

Kiedy przychodzisz na wizytę

 • Podczas pobytu w naszym gabinecie należy nosić maskę zakrywającą nos i usta. Jeśli nie posiadasz maseczki, możemy ją dla Ciebie przygotować.
 • Jeśli podczas badania musisz kaszleć lub kichać, odsuń się od lampy szczelinowej. Należy schować twarz w zagięciu ramienia lub zakryć twarz chusteczką.
 • Jeśli masz kaszel lub gorączkę, lub byłeś w bliskim kontakcie z kimś, kto ma te objawy, proszę zadzwoń do nas przed przyjściem. Jeśli wizyta nie jest pilna, możemy poprosić o zmianę terminu wizyty.
 • Jeśli przyjdziesz chory, możemy poprosić Cię o powrót do domu, jeśli wizyta nie jest nagła.
 • Jeśli pilnie potrzebujesz pomocy okulistycznej, możesz zostać poproszony o poczekanie w pokoju z dala od innych pacjentów. Personel kliniki i lekarz mogą nosić dodatkowe wyposażenie ochronne podczas leczenia, takie jak fartuchy i rękawiczki.

Wskazania do natychmiastowej wizyty u optometrysty

 • Jeśli zauważysz zmiany w swoim widzeniu, takie jak zamazanie lub niemożność skupienia się, lub faliste lub puste miejsca w polu widzenia.
 • Jeśli doznałeś urazu oka.
 • Jeśli zauważysz uczucie pieczenia w oczach, ból lub nadmierną suchość.
 • Jeśli zauważysz pływające lub błyskające plamki lub nagle stracisz część widzenia.
 • Jeśli masz zaczerwienione oko, wydzielinę z oka lub ból oka, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu ból głowy, nudności lub wymioty.
 • Jeśli uważasz, że możesz mieć zapalenie spojówek (różowe oko).

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z powyższych objawów lub jakiegokolwiek innego uporczywego problemu z oczami, nie czekaj. Zadzwoń do naszego biura od razu, aby umówić się na badanie i ocenę problemów z oczami.

Zaopatrz się w leki do oczu

Ponieważ wszyscy będziemy wychodzić mniej w nadchodzących miesiącach, sugerujemy również, aby zaopatrzyć się w podstawowe leki do oczu, więc będziesz miał wystarczająco dużo, aby dostać się przez, jeśli jesteś poddany kwarantannie lub jeśli dostawy stają się ograniczone podczas epidemii. Sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie pozwoli Ci na wykupienie więcej niż jednego miesiąca recept za jednym razem. W czasie stanu wyjątkowego lub klęski żywiołowej, niektórzy ubezpieczyciele zatwierdzą nawet trzymiesięczny zapas leków. Poproś farmaceutę o pomoc, jeśli masz problemy z uzyskaniem zgody od firmy ubezpieczeniowej. Nie należy czekać do ostatniej chwili z zamówieniem uzupełnienia leku; należy poprosić o uzupełnienie jak tylko upłynie termin. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twojego wzroku lub leków na oczy, które zażywasz, zadzwoń do naszego biura.

Midwest Eye Consultants jest zawsze dostępny dla rutynowych wizyt okulistycznych lub w celu leczenia wszelkich nagłych przypadków związanych ze zdrowiem oczu dla Ciebie lub Twojej rodziny. Możesz czuć się komfortowo wiedząc, że Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, abyś był chroniony i zdrowy, kiedy przyjdziesz na wizytę.

Zaplanuj wizytę