Opieka

7/31/14

Kiedy życie zmienia się z powodu utraty wzroku, choroby, wypadku lub starzenia się, może być trudno zachować niezależność i opiekę osobistą jak kiedyś. Pomoc w załatwianiu spraw, robieniu zakupów, wizytach u lekarza, opiece osobistej, przypominaniu o lekach, przygotowywaniu posiłków, praniu, sprzątaniu i innych czynnościach może złagodzić wiele stresów, których możesz doświadczać Ty i Twoi bliscy. Opieka świadczona przez wykwalifikowaną, profesjonalną agencję opieki domowej może być najlepszym rozwiązaniem dla wielu osób i ich rodzin.

Ale przy tak wielu aspektach do rozważenia, zadanie wyboru agencji, którą chcesz wprowadzić do swojego domu może być zniechęcające. Na co więc powinieneś zwrócić uwagę i jakie pytania zadać, wybierając agencję opieki domowej, która ma świadczyć usługi dla Ciebie lub Twojej rodziny?

Kwalifikacje

 • Czy agencja posiada licencję państwową? Większość stanów - ale nie wszystkie - wymaga, aby agencje były licencjonowane i regularnie sprawdzane. Przeglądy mogą być dostępne na żądanie poprzez stanowy departament zdrowia. Jeśli Twój stan nie posiada licencji (jak np. Kalifornia), będziesz musiał być bardziej czujny przy sprawdzaniu potencjalnych agencji.
 • Czy agencja spełnia wymogi federalne w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa z takimi rzeczami jak OSHA, HIPAA, kontrola zakażeń, plan awaryjny? Jeśli nie, zapytaj dlaczego.
 • Jaki rodzaj kontroli pracowników jest przeprowadzany? Aby zapewnić, że opiekunowie są wiarygodne i uczciwe, narkotyków i alkoholu testy, obszerne kontrole tła, powinny być wykonywane na wszystkich nowych zatrudnionych i jesteśmy ubezpieczeni i obligacji.
 • Czy opiekunowie mają doświadczenie? Najlepsze agencje zatrudniają doświadczonych opiekunów lub mają program szkoleniowy Personal Care napisany przez zarejestrowaną pielęgniarkę z dużym doświadczeniem w opiece domowej i edukacji.
 • Czy opiekunowie przechodzą testy zdrowia, umiejętności i kompetencji? Dobra agencja opieki domowej będzie testować pracowników, aby zapewnić ich zdrowie, umiejętności i zdolności. Standardowe testy powinny obejmować testy kompetencji, testy na gruźlicę, badania zdrowotne przed zatrudnieniem i testy kompetencji umiejętności oraz testy na obecność narkotyków.

Jakość opieki

 • Czy agencja ceni sobie więź z opiekunem? Wspaniały opiekun staje się częścią rodziny, a dobra firma uzna to i spróbuje dopasować cię do jednego lub więcej opiekunów z regularnym harmonogramem, aby promować rozwój tej więzi.
 • Czy agencja zapewnia szkolenie i kontynuację edukacji? Wysokiej jakości firma zajmująca się opieką domową zapewni możliwość kontynuowania szkolenia w zakresie opieki osobistej, jak również specjalistycznego szkolenia w wyspecjalizowanych dziedzinach, takich jak demencja i opieka nad chorymi na Alzheimera, przewlekłe i ostre choroby oraz najlepsze praktyki i procedury.
 • Czy istnieje nadzór i nieplanowane wizyty przełożonego agencji w celu oceny jakości opieki domowej? Dobra agencja opieki domowej zapewni nadzorców lub koordynatorów opieki, którzy wykonują nieplanowane wizyty nadzorcze, aby pomóc upewnić się, że otrzymujesz najlepszą możliwą opiekę. Wizyta pielęgniarki terenowej jest również dobrym momentem na przekazanie wszelkich obaw, które mogą być dla Ciebie niewygodne w rozmowie z opiekunem.
 • Czy agencja posiada system badania satysfakcji klienta w ramach oceny jakości? Dla spokoju ducha potrzebujesz agencji, która ma proces, aby wiedzieć, że jesteś zadowolony i informuje Ciebie i Twoją rodzinę. Niektóre agencje współpracują z trzecią stroną, która wykonuje telefony, aby zapewnić Twoje zadowolenie z opiekunów i naszej agencji. Opiekunowie powinni być również przeszkoleni w zakresie ostrzegania członków rodziny o wszelkich zmianach lub obawach dotyczących podopiecznego, a także w zakresie reagowania na obawy klientów lub członków rodziny.
 • Co się stanie, jeśli mój opiekun się nie pojawi? Jednym z najczęstszych problemów, jakie ludzie mają z przeciętną agencją opieki domowej jest to, że opiekunowie się nie pojawiają. Wybierz agencję, która ma system radzenia sobie z opiekunami, którzy nie mogą wypełnić swojej zmiany, takie jak zachęty i/lub premie za doskonałą frekwencję i mają opiekunów "na zawołanie".

Koszty

 • Jak agencja radzi sobie z wydatkami i rozliczeniami? Poproś o literaturę wyjaśniającą wszystkie usługi i opłaty, jak również szczegółowe wyjaśnienia wszystkich kosztów związanych z opieką domową.
 • Czy opłaty agencji będą pokrywane przez ubezpieczenie zdrowotne lub Medicare? Dowiedz się, jakie są ustalenia dotyczące konkretnych planów ubezpieczeń zdrowotnych. Chociaż agencje opieki domowej nie wystawiają rachunków na Medicare, istnieje wiele innych ubezpieczeń, które zapłacą za usługi, takie jak pomoc i opieka dla weteranów, ubezpieczenie opieki długoterminowej, ubezpieczenie Work Comp i niektóre tradycyjne plany.

Zrozumienie usług

 • Czy otrzymasz pisemny plan opieki przed rozpoczęciem usługi? Plan opieki powinien zawierać szczegóły dotyczące sprzętu medycznego i konkretnych potrzeb w zakresie opieki, zawierać wkład lekarza Twojego lub Twojej bliskiej osoby i być często aktualizowany.
 • Czyotrzymasz listę praw i obowiązków wszystkich zaangażowanych stron? Jest to czasami znane jako rachunek praw klienta lub pacjenta.
 • Czy agencja będzie współpracować bezpośrednio z Tobą lub Twoją bliską osobą, członkami rodziny i dostawcami usług medycznych? Szukaj firmy, która będzie koordynować Twoją opiekę z wszystkimi zaangażowanymi osobami.
 • Kiedy będą świadczone usługi? Czy opieka jest dostępna przez całą dobę, jeśli jest to konieczne? Opieka jest świadczona zgodnie z planem podczas pierwszej wizyty domowej naszego koordynatora opieki. Agencja powinna być w stanie zapewnić całodobową opiekę w systemie zmianowym lub w sytuacji zamieszkania, jeśli warunki są odpowiednie.
 • Jakie procedury obowiązują w nagłych wypadkach? Zapytaj, jak agencja lub opiekunowie domowi będą świadczyć usługi w przypadku awarii prądu lub klęski żywiołowej. Twoja agencja i opiekunowie powinni być przygotowani na sytuacje awaryjne i praktykę w zapewnieniu bezpieczeństwa tobie i ich.
 • Jak rozwiązywane są problemy? Z kim możesz się skontaktować Ty lub inny członek rodziny w sprawie wniosków, pytań lub skarg? Upewnij się, że agencja udostępnia Ci informacje kontaktowe i że ich telefony są odbierane 24 godziny na dobę!
 • Kiedy można rozpocząć usługi? Dobrej jakości agencja powinna współpracować z Tobą, aby stworzyć harmonogram, który będzie pasował do Twoich potrzeb i będzie mógł być elastyczny, jeśli Twoja rodzina będzie w mieście lub Ty pojedziesz na wakacje.

Monitoruj swoje usługi opieki domowej

Po znalezieniu dostawcy usług opieki domowej, monitoruj sytuację. Jeśli masz zastrzeżenia co do opieki lub świadczonych usług, omów je niezwłocznie z agencją. Jeśli to konieczne, zaangażuj również swojego lekarza lub lekarza Twojej bliskiej osoby.

Robert Mahoney
WłaścicielPierwsze
Światło Opieka Domowa