Kształcenie dorosłych

12/4/14

The Hadley School for the Blind(www.hadley.edu) jest największym na świecie edukatorem osób niewidomych lub niedowidzących, a także największym na świecie edukatorem brajla. Program nauczania szkoły od zawsze jest realizowany całkowicie poprzez edukację online, co oznacza, że uczniowie mogą uczyć się z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Hadley obsługuje prawie 10,000 studentów we wszystkich 50 stanach i około 100 krajach. Hadley służy dorosłym studentom, w wieku 14 lat i więcej. Naszą misją jest promowanie niezależnego życia poprzez programy edukacji na odległość dla osób niewidomych lub niedowidzących, ich rodzin i dostawców usług dla niewidomych.

Kursy Hadley są bezpłatne dla osób niewidomych lub niedowidzących i członków ich rodzin; dla profesjonalistów istnieje umiarkowane czesne. Studenci uczą się we własnym tempie i otrzymują indywidualne, indywidualne instrukcje od instruktora przez telefon, e-mail, wirtualne "godziny biurowe" lub pocztę.

Studenci mogą brać udział w kursach w czterech formatach: duży druk, Braille, audio lub online. Odkąd zaczęliśmy oferować kursy w formacie online w 2002 roku jako część naszej inicjatywy eHadley, ponad 13 000 studentów ukończyło jeden lub więcej kursów online. 89 z naszych około 100 kursów jest oferowanych w formacie online, a 20 nowych kursów online zostało wprowadzonych w 2014 roku. Większość naszych kursów online jest również obecnie dostępna na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu studenci mogą dosłownie studiować w podróży, jeśli zdecydują się.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z ślepotą, możesz zadać sobie pytanie, jak osoba niewidoma może brać kursy online. Odpowiedź brzmi: dzięki technologii adaptacyjnej, takiej jak lupy ekranowe lub czytniki ekranu. Czytnik ekranu to aplikacja, która przekształca tekst na ekranie na mowę. Jednym z najpopularniejszych jest JAWS. Jeśli student nie wie jak używać czytnika ekranu, Hadley ma serię kursów, aby nauczyć ich jak używać tej technologii!

Podczas gdy wielu uczniów przychodzi do nas, aby nauczyć się czytać i pisać Braille'a, oferujemy znacznie więcej niż tylko edukację Braille'a. Oprócz brajla, niektóre z naszych najbardziej popularnych obszarów nauki obejmują technologię dostępu, umiejętności niezależnego życia, umiejętności zatrudnienia i rekreacji. Kursy te wchodzą w zakres Programu Edukacji Ustawicznej Dorosłych Hadley, który reprezentuje największą liczbę studentów w Hadley. Niektóre przykłady kursów ACE obejmują:

Independent Living Series: Ta seria dwulekcyjnych kursów skupia się na różnych tematach centralnych dla zadań codziennego życia. Kiedy osoby tracą wzrok, może to być przytłaczające. Muszą ponownie nauczyć się kluczowych umiejętności życia codziennego, takich jak gotowanie, ubieranie się i poruszanie. Kursy te dają naszym studentom narzędzia, których potrzebują, aby zachować niezależność i prowadzić produktywne życie. Tematy poszczególnych kursów obejmują: podstawy orientacji i poruszania się, dbanie o ubrania i ubieranie się w sposób pewny, kontakty towarzyskie i spożywanie posiłków oraz gotowanie.

Poczucie własnej wartości i dostosowanie się do ślepoty: Niezależnie od tego, czy uczeń urodził się z wadą wzroku, czy stracił wzrok w późniejszym okresie życia, ten kurs pomoże mu zrozumieć dostosowanie do wymagań życia. Utrzymanie poczucia własnej wartości przy zmianach i przystosowaniach, które pojawiają się wraz ze ślepotą, jest omawiane dogłębnie i ilustrowane cytatami wielu osób niewidomych.

Human Eye 1 i 2: Kursy te wyjaśniają części ludzkiego oka, jak ono działa i jak działają soczewki korekcyjne. Umożliwiają studentowi opisanie podstawowej anatomii, rutynowych procedur badawczych i niektórych wspólnych warunków ludzkiego oka. Hadley oferuje również kursy dotyczące niektórych specyficznych warunków, które mogą prowadzić do upośledzenia wzroku, w tym: zwyrodnienia plamki żółtej, cukrzycy i jaskry. Kursy te są zaprojektowane tak, aby pomóc studentom żyjącym z tymi warunkami, aby lepiej je zrozumieć i jak zarządzać nimi.

Rozwijanie swojego zestawu narzędzi technologicznych: Technologia odgrywa znaczącą rolę w tym, jak ludzie współdziałają ze sobą, a większość prawdopodobnie napotka jakiś aspekt technologii w swoim codziennym życiu. Kurs ten prezentuje różnorodne, wybitne rozwiązania desktopowe i mobilne. Omówiono również, jak rozwiązania technologii adaptacyjnej zapewniają dostęp do głównego nurtu sprzętu i oprogramowania. Ponadto, kurs skupia się na zastrzeżonych produktach technologii adaptacyjnej zaprojektowanych specjalnie dla osób z dysfunkcją wzroku.

Cieszenie się śpiewem ptaków: Słuchanie śpiewu ptaków pomaga ludziom zmniejszyć stres, poprawić poznanie i pamięć, współdziałać z naturą, a nawet mieć doświadczenia duchowe. Kurs ten prowadzi studentów przez wiele piosenek o ptakach przedstawionych w zestawie CD audio studenta Hadleya Johna Neville'a Beginner's Guide to Bird Songs of North America. Kurs ten pomaga studentom docenić przyrodę i śpiew ptaków, a także zastanowić się nad swoimi doświadczeniami z nimi.

Częścią programu ACE jest również Forsythe Center for Employment and Entrepreneurship (FCE), zaprojektowane w celu rozwiązania problemu 70-80% bezrobocia wśród osób niewidomych lub niedowidzących. FCE nie jest akademickim programem biznesowym na poziomie college'u, ale zamiast tego został zaprojektowany, aby zapewnić wymagane szkolenie komputerowe; odpowiednie ubezpieczenie społeczne, podatki, księgowość, prawo, marketing, zarządzanie i informacje komunikacyjne; oraz treści specyficzne dla potrzeb i problemów osób z dysfunkcją wzroku, które chcą uruchomić i rozwijać swoje własne firmy. Wszystkie kursy FCE są dostępne online, a wiele z nich to tylko moduły z jedną lekcją, co sprawia, że nauka jest szybka i łatwa. Niektóre przykłady modułów obejmują: Plan Marketingowy, Plan Biznesowy, Formy Własności i Umiejętności Sieciowe.

Od lat 30-tych XX wieku, The Hadley School for the Blind oferuje również uznawany w całym kraju, akredytowany program szkoły średniej, dostępny dla uczniów z niepełnosprawnością wzroku w wieku 14 lat i starszych, którzy mieszkają w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie mogą przenieść punkty z kursów odbytych w Hadley do swojej szkoły średniej, aby ukończyć ją lokalnie. Uczniowie mogą również zdobyć świadectwo ukończenia szkoły średniej bezpośrednio przez Hadley. Frustracja z powodu lokalnych szkół, które nie oferują wysokiej jakości usług wzrokowych lub dostępnych formatów, trudności w zdaniu wymaganego przez stan egzaminu kończącego szkołę lub niemożność podróżowania na duże odległości uniemożliwiły wielu naszym uczniom zdobycie dyplomu w przeszłości, więc program Hadley High School jest bardzo potrzebną "drugą szansą".

Kursy są uzupełniane przez Seminars@Hadley, bezpłatne 60 do 90-minutowe seminaria internetowe, które są dostępne dla publiczności. Seminaria te mają na celu zgromadzenie naszych niewidomych i niedowidzących studentów z całego świata, aby przedyskutować różne tematy w wirtualnej sali konferencyjnej z panelem, moderatorem i zaproszonymi prelegentami. Uczestnicy słuchają seminarium ze swojego komputera i zamieszczają pytania drogą elektroniczną. Mogą również zadawać pytania i/lub komentować za pomocą mikrofonu. Tematy seminariów są aktualne, praktyczne i określone przez to, co nasi studenci mówią nam, że potrzebują. Niektóre z naszych najbardziej popularnych seminariów to: Learning to Put the "You" in YouTube, Simplifying Internet Searching oraz Crafting with Vision Loss. Niektóre seminaria są zatwierdzone do uzyskania kredytów kształcenia ustawicznego (CEU).

Hadley oferuje również serię filmów instruktażowych na YouTube o nazwie iFocus(www.youtube.com/hadleyschool). Filmy te wyjaśniają, jak korzystać z funkcji ułatwiających widzenie w iUrządzeniach (produktach Apple, takich jak iPhone i iPad). Każdy film koncentruje się na konkretnym zadaniu w iUrządzeniach, takim jak wysłanie wiadomości tekstowej lub utworzenie wydarzenia w kalendarzu. W serii znajduje się obecnie 25 filmów, które zostały obejrzane prawie 10 000 razy!

Aby uzyskać więcej informacji o Hadley lub zapisać się, odwiedź naszą stronę internetową www.hadley.edu, zadzwoń do naszego Działu Obsługi Studenta pod numer 800-526-9909 lub wyślij e-mail na adres student_services@hadley.edu.

Kate Streit
Specjalista ds. mediów i marketingu
Szkoła Hadley dla niewidomych