21 "NOWYCH" POSTANOWIEŃ NOWOROCZNYCH NA 2021 R.

2020 był całkiem niezłym rokiem, co sprawia, że uzyskanie świeżego startu w 2021 roku czuje się super atrakcyjnie. Dla niektórych osób może to oznaczać podjęcie noworocznej rezolucji, która pomoże im rozpocząć rok na właściwej stopie. Chociaż tradycyjne postanowienia noworoczne zwykle trwają do końca stycznia, potem znowu wracasz do starych nawyków. Okazuje się, że nasze mózgi po prostu nie są w stanie dokonać szybkich, nagłych zmian w naszych nawykach.

Zamiast więc sięgać po typową dietę, ćwiczenia lub postanowienia w stylu remontu finansowego, dlaczego nie spróbować w tym roku czegoś nieco innego?

Oto 21 nowych pomysłów na postanowienia noworoczne na rok 2021

 1. Spróbuj czegoś nowego w każdym miesiącu - Kto powiedział, że twoje postanowienie musi być trzymaniem się tylko jednej rzeczy. Jak mówią, "Różnorodność jest przyprawą życia". Cóż, doprawiaj swój nowy rok, ustalając cel, aby spróbować czegoś nowego w każdym miesiącu.
 1. Zrób miesięczne listy odtwarzania - Jak usłyszysz piosenkę, która wpływa na ciebie lub znajdziesz się słuchając jednego powtórzenia, dodać go do listy odtwarzania. Listy będą eklektyczne na własną rękę, ale pod koniec roku będziesz miał niesamowitą kolekcję piosenek, z której można wyciągnąć, aby stworzyć roczną listę najlepszych piosenek. Będziesz cieszyć się wspomnieniami, patrząc wstecz na każdą listę i słysząc nastrój każdego miesiąca roku i wszystkich nowych artystów, których odkryłeś.
 1. Znajdźczas na "opiekę nad sobą" - Jeśli masz wrażenie, że masz mnóstwo zobowiązań, które nie zawsze są dla ciebie, wygospodaruj w nadchodzącym roku trochę solidnego czasu dla siebie, próbując nowego hobby lub wskrzeszając stare - takie jak gotowanie, tworzenie sztuki lub czytanie dobrej książki.
 1. Przejdźmilę dziennie - W tym noworocznym postanowieniu chodzi o to, że być może już je robisz. To nie znaczy, że wyjść na konkretny spacer lub uruchomić na milę lub więcej każdego dnia, choć może to być to, co chcesz pracować w kierunku. Ale żeby zacząć, znajdź dobry krokomierz, lub aplikację krokomierza dla swojego telefonu (jeśli jeszcze go nie ma), i zobacz, czy możesz skumulować spacer o milę dziennie. Dla niektórych z was jest to bryza, a wy będziecie potrzebować trochę więcej wyzwania. Monitoruj swój średni przebieg lub kroki w ciągu tygodnia i podejmij wyzwanie w oparciu o wyniki. Dla reszty z was, uzyskanie ruchu w codziennej rutynie może być nieco bardziej obce. Zbliżanie się do celu, jakim jest przebieg, polega na kreatywnym podejściu do tego, w jaki sposób można wykonać kroki. Spróbuj zaparkować na tyłach parkingu w sklepie spożywczym lub skorzystać ze schodów zamiast z windy. Wybierz dłuższą drogę do pokoju na przerwę na wodę lub kawę. A potem zawsze jest bieganie w miejscu lub na bieżni. Pamiętaj, że to wszystko się sumuje i w krótkim czasie będziesz chodzić więcej niż milę dziennie.
 1. Stay in Touch - Jeśli jest jedna rzecz, którą pokazał nam rok 2020, to jest to, że nie ma wymówki, aby nie pozostać w kontakcie z tymi, których kochamy. Z tak wieloma sposobami łączenia się, od tekstu, przez e-mail, do Zoomu, do dobrej staromodnej rozmowy telefonicznej, jeśli musimy być osobno, jest tak wiele sposobów, aby się skontaktować. I kolejna rzecz, której się nauczyliśmy, to jak bardzo szybki tekst od przyjaciela lub krótki Facetime z dziadkiem może przejść długą drogę, aby pomóc nam nie czuć się tak samotnie i wypełnić nas miłością. Postaw sobie za cel nawiązanie kontaktu z 1-3 osobami tygodniowo. Pamiętaj, że dotarcie do swoich ulubionych ludzi rozjaśni ich dzień, nawet jeśli mogą wrócić do ciebie od razu. Ostatecznie, ostatnią rzeczą, której chcesz dla każdej ze swoich przyjaźni jest spojrzenie w dół na telefon i zobaczenie, że ostatni tekst wysłałeś rok temu!
 1. Nowe hobby - Nauka czegoś nowego jest zawsze dobra, a nawet powrót do czegoś starego, czego nie robiłeś przez jakiś czas. Spróbuj swoich sił w ogrodnictwie. Jeśli martwisz się, że nie masz zielonego kciuka, zacznij od małego ogródka ziołowego lub grządki bylin dla swojego projektu. To nie wymaga dużo zielonego kciuka i jest bardziej o po prostu utrzymanie ich podlewane. Jeśli szukasz czegoś do utrzymania rąk zajętych, spróbuj jednego z wielu zestawów do dziergania lub haftowania tam. To pomoże ci się strefować. Nikt nie mówi, że musisz być profesjonalistą na początku, ani nie musisz robić tego w trudny sposób. Ułatwienie sobie hobby pomoże Ci trzymać się go i może to być działalność, którą będziesz cieszyć się robi długo.
 1. Rób losowe akty dobroci - Czy istnieje lepsze uczucie niż wykonanie losowego aktu dobroci dla kogoś, kogo kochasz lub kogoś w potrzebie? Pamiętaj o powiedzeniu: dostajesz więcej niż dajesz.
 1. Czytaj więcej książek - Czytanie jest jednym z najlepszych sposobów, aby rozwijać się jako osoba. Jeśli nie jesteś zapalonym czytelnikiem, spróbuj wyznaczyć sobie realistyczny cel, np. przeczytać 1 książkę miesięcznie. Lub, spróbuj słuchać nagranych książek-możesz zapisać się do Audible, który ma wiele darmowych nagrań każdego miesiąca.
 1. Pij więcej wody - Zawsze dobrze jest pić więcej wody. Dzienne zalecane spożycie wody to 8 szklanek. Uważam, że jednym z najlepszych sposobów na picie większej ilości wody jest trzymanie dużej butelki wody w pobliżu przez cały czas.
 1. Wyślij odręczne listy - Ten rok pokazał nam wszystko, że chcemy pozostać w kontakcie, i na pewno, można wysłać tekst lub e-mail, ale dlaczego nie stopniować go w górę notch i wysłać coś, aby rozjaśnić czyjąś skrzynkę pocztową! Zacznij ten cel po prostu wysyłając kilka listów w ciągu kilku miesięcy. Bonus: Możesz nawet zrobić z tego zabawną zabawę z dziećmi!
 1. Usuń negatywy lub cokolwiek, co sprawia, że czujesz się źle - Usuń takie rzeczy jak smutne filmy lub źródła wiadomości, które po prostu cię denerwują.
 1. Pay it Forward - 2021 to świetny czas, aby zrobić coś miłego dla kogoś innego. Może zapłacisz za czyjąś kawę w drive-thru Starbucksa lub kupisz posiłek dla bezdomnego. Jeśli otrzymujesz dobre rzeczy, postaraj się je również rozpowszechniać.
 1. Odkażaj swój telefon co tydzień lub codziennie - Sprawdzamy nasze telefony milion razy dziennie, a jeśli zabrałeś swój do damskiej toalety, nie jesteś jedyny. Ale to oznacza, że telefony przenoszą około 10 razy więcej bakterii niż większość desek klozetowych. Używaj chusteczek dezynfekujących, takich jak chusteczki Lysol, które zabijają 99,9% wirusów i bakterii. Nie zawierają one wybielacza, więc można je bezpiecznie stosować do smartfonów i tabletów.
 1. Declutter Your Space - Czysty dom to szczęśliwy dom. Zmniejsz niepokój i stres poprzez uporządkowanie i zagracenie wszystkiego wokół siebie. Zajmij się lodówką, szafkami, niechlujnymi szufladami, biurkami i szafami. Wyrzuć wszystko, czego nie używałaś przez pół roku, oddaj to, czego nie kochasz lub nie potrzebujesz i przygotuj się do świętowania nowego roku z nową jasnością i spokojem umysłu.
 1. Zarządzaj stresem - Stres i niepokój mogą pozostać niezauważone przez jakiś czas, a później przejawiać się w sposób fizyczny i emocjonalny. Zamiast czekać, aż pojawią się ich brzydkie głowy, naucz się technik zarządzania stresem i redukcji teraz. Niektórzy ludzie medytują, inni ćwiczą jogę i wiele innych ćwiczeń, aby zwalczyć stres.
 1. Pielęgnuj prawdziwe przyjaźnie - Posiadanie wielu znajomych jest miłe, dopóki nie zdasz sobie sprawy, że tylko niewielka część z nich będzie przy Tobie przez wiele lat. Postanów, że poświęcisz swoją cenną energię tylko tym, na których najbardziej ci zależy - i tym, którzy odwzajemnią twoje uczucia. W prawdziwych przyjaźniach liczy się jakość, a nie ilość.
 1. Wspierajswoją społeczność - Niezależnie od tego, czy udzielasz się raz, czy wielokrotnie, poświęcanie czasu na wolontariat i wspieranie organizacji charytatywnych wzmacnia nas i otwiera na nowe doświadczenia i możliwości. Pomóż badać organizacje non-profit, które są zgodne z Twoimi zainteresowaniami i/lub duchem dawania.
 1. Monitoruj korzystanie z mediów społecznościowych - Zbyt wiele mediów społecznościowych może być złą rzeczą - zwłaszcza gdy zaczynasz porównywać swoje prawdziwe życie do czyjegoś pozornie perfekcyjnego życia w sieci. Zaplanuj, że w tym roku zrobisz krok do tyłu, czy to spędzając dzień (lub więcej) bez mediów społecznościowych, czy po prostu zmniejszając liczbę razy sprawdzania aplikacji w ciągu jednego dnia.
 1. Stop Procrastinating - "Nigdy nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić dzisiaj", świetny cytat Marka Twaina! Zacznij od poświęcenia kilku minut na zrobienie listy rzeczy, które zamierzałeś zrobić jutro - i tak, zrób przynajmniej jedną z tych rzeczy dzisiaj. Zacznij wyobrażać sobie, jak będziesz się czuł, jeśli faktycznie zajmiesz się wszystkimi rzeczami, które odkładałeś na później.
 1. Praktykuj wdzięczność - Większość ludzi sukcesu praktykuje wdzięczność, aby czuć się zdrowszymi, szczęśliwszymi i bardziej spokojnymi ze sobą - i robią to codziennie. Wspieranie wdzięczności oznacza zapisanie kilku rzeczy, za które jesteś wdzięczny i dlaczego. Możesz również rozpocząć dzień od wypowiedzenia tego, za co jesteś wdzięczny lub pomedytować o tych rzeczach, za które jesteś wdzięczny. Kultywowanie tego nawyku w nowym roku może nawet pomóc Ci lepiej spać i być bardziej życzliwym dla innych.
 1. Rozprzestrzeniaj życzliwość - Istnieją naukowe dowody na to, że bycie życzliwym sprawia, że czujesz się spokojniejszy, zdrowszy i szczęśliwszy - a także jest zaraźliwe. Uczyń świat lepszym miejscem, postanawiając, że każdego dnia lub miesiąca zrobisz jedną lub więcej miłych rzeczy dla obcej osoby. Aby ułatwić sobie codzienną praktykę, pobierz bezpłatny Kalendarz Życzliwości.
21 "NOWYCH" POSTANOWIEŃ NOWOROCZNYCH NA ROK 2021